Laokoon Rakvere Galeriis








Legend Trooja sõjast räägib nii:
Kreeklased piirasid juba 10 aastat Troojat, aga ei suutnud seda võimast linna kuidagi vallutada. Kavalpeal Odysseusel tekkis riukalik plaan. Ta käskis puusepal ehitada tohutu suure seest õõnsa puuhobuse, mille sisemusse mahtus hulk mehi. Kreeklased ise purjetasid oma laevadega minema ja troojalased jäidki uskuma, et pikk sõda on läbi. Kui hobune avastati, soovitas preester Laokoon selle kohe hävitada:
„Ma kardan kreeka mehi isegi ka siis,
kui vastu võtta neilt mul tuleb kingitusi.”
Äkki ujus merest välja kaks hirmsat madu. Nad roomasid otsejoones Laokooni juurde. Oma pikkade kehadega viskusid nad preestri ja tema mõlema poja ümber ning pigistasid oma ohvrid surnuks. Hirmunud troojalaste silme all oli karistatud Laokooni selle eest, et ta oli vastu puuhobuse linna toomisele. Nii veetigi hobune Troojasse
Südaööl avanes puuhobuse salauks, ükshaaval ronisid Odysseuse mehed peidupaigast välja. Nad hiilisid väravate juurde, lükkasid need pärani ja kreeklaste sõjavägi marssis magavasse linna...
(E.Hamilton „Antiikmütoloogia”)


Laokoon hoiatas troojalasi. TEET SUUR hoiatab näituse külastajaid: juhtmed, traadita ja traadiga side, tänapäevased võimalused maailmaga suhelda võivad olla petlikud. Nendega on huvitav, põnev, ahvatlev, eksootiline, erootiline, uudne.
Me ei märkagi, kui varsti oleme nendesse takerdunud, nende poolt sisse mässitud. Uued tehnoloogiad teevad meist enda sõltlase ja siis pole nende käest enam pääsu. Nad imbuvad meie eludesse ja unedesse, nad muudavad meid ja peagi oleme nendega üks. Esialgsest sõbrast ja abilisest saab ahistaja, kägistaja, vaimne vägistaja... okastraadisein inimeste vahele.
Isegi kaisupadi ja –karu pole enam endised.

Meediakaja: Vaga vesi, okkaline põhi= Laokoon

Arvustus: Elu on valus. Okastraat kriibib.

ERR uudised (video)